Militaria


BMK Wiatrówka - Karabinek BMK-19 TG kal. 4,5 mm


powiększ

BMK Wiatrówka - Karabinek BMK-19 TG kal. 4,5 mm

Cena: 449.00 zł


Opis produktu: BMK Wiatrówka - Karabinek BMK-19 TG kal. 4,5 mm
BMK Wiatrówka - Karabinek BMK-19 TG kal. 4,5 mm

Opis
Model BMK 19 dzięki wysokiej jakości wykonania i dobrym parametrom technicznym zyskał aprobatę i uznanie na całym świecie. Produkowany jest także między innymi dla angielskiej firmy SPORTMARKETING jako SMK-19 i dla amerykańskiej firmy Crosman jako model QUEST.
Karabinek BRITISH MARK BMK-19 angielskiej firmy SMK-SPORTSMARKETING jest jedną z najlepiej sprzedających się wiatrówek na polskim rynku. Teraz został technicznie udoskonalony - ma przyrządy celownicze TRU-GLO, a do jego wykonania użyto materiałów lepszej jakości.
Jakość uległa poprawie - cena pozostała atrakcyjnie niska!
Wiatrówka bez błędów
BMK 19 cechuje również wysoka trwałość oraz parametry spotykane dotąd tylko w karabinkach sprężynowych z wyższej półki cenowej. Nie odbiega jakością ani osiągami od podobnych karabinków kosztujących kilkaset złotych więcej.
Relatywnie niską cenę osiągnięto dzięki zastosowaniu w procesie produkcyjnym najnowocześniejszych maszyn, ograniczając wkład pracy ludzkiej, co wyeliminowało błędy popełniane przez ludzi.
Firma Kolter, jedyny importer modelu BMK-19 angielskiej firmy SMK, poprzedziła wprowadzenie na rynek tych karabinków testem, który polegał na przestrzeleniu kilkunastu sztuk każdego z modeli kilkoma tysiącami strzałów. Podczas testu nie odnotowano żadnych zacięć oraz spadków mocy.
Obcowanie z tą wiatrówką to sama przyjemność.
Walory wizualno - dotykowe przewyższają wszystko, co oferowano do tej pory w tej klasie cenowej, są miłym zaskoczeniem dla każdego użytkownika. Osadę wykonano z drewna orzechowego i starannie zabezpieczono wysokiej jakości lakierem.
Kolba zakończona gumową stopką, wykonana w stylu Monte Carlo z wyjątkowo ciekawie, pod względem stylistycznym, wyprofilowaną ostrą krawędzią baki policzkowej. Dzięki wygodnemu chwytowi pistoletowemu pozwala idealnie złożyć się do strzału
Całość sprawia wrażenie niemal luksusowego wykończenia. Stałe przyrządy celownicze są oczywiście w pełni regulowane w pionie i w poziomie, są też wyposażone w wygodne, duże pokrętła z wyczuwalną podziałką. Dodatkowo istnieje możliwość łatwego zdemontowania muszki, gdy korzystamy tylko z lunetki. Dość długa lufa (425mm) ułatwia napinanie mocnej sprężyny i poprawia celność. BMK-19 ma również bezpiecznik umiejscowiony tuż przed językiem spustowym, dzięki czemu w bardzo łatwo można zabezpieczyć bądź odbezpieczyć karabinek.
Czasami można się spotkać z opinią, że niektóre tradycyjnie łamane wiatrówki dostępne w niższych cenach po okresie intensywnego użytkowania tracą celność. Powód? Poluzowanie osi zatrzasku, na której pracuje lufa. Kiedy to nastąpi, lufa domyka się za każdym razem w nieco innym położeniu i cierpi na tym skupienie przestrzelin.
System mocowania lufy w karabinku BMK-19 uniemożliwia taką sytuację. Zamocowanie i zamykanie lufy odbywa się tak, jak w najlepszych wiatrówkach sprężynowych z najwyższych półek cenowo - jakościowych. Aby złamać lufę, trzeba ją najpierw silnie przeładować, pokonując opór blokady. Sama oś jest tak solidnie skonstruowana i zamontowana, że nie można jej poluzować.. Zastosowano odpowiedniej jakości stopy, zatrzask lufy wykonano z dużą dokładnością przy pomocy obrabiarek cyfrowych. Podkładki łożyskujące umieszczone na osi "łamania" lufy wykonane są z tworzyw na bazie teflonu (nie wymagają smarowania)
Wielu strzelców (około 75%) kupuje wiatrówkę z myślą o zamontowaniu optycznych przyrządów celowniczych. W tym karabinku montaż lunetki nie stanowi żadnego problemu, ponieważ "dziewiętnastka" jest standardowo wyposażona w jaskółczy ogon szerokości 11 mm. Pasuje do niego 90 procent lunet dostępnych na polskim rynku.
W tej klasie cenowej regulowany spust jest rzadkością, ale dla modelu BMK-19 to standard. Odpowiednia regulacja długości drogi spustu umożliwia osiągnięcie lepszych wyników. Podczas strzału przy odpowiednio wyregulowanym spuście strzelec może więcej uwagi poświęcić na zgranie przyrządów celowniczych, mniej koncentruje się na ściąganiu spustu.
Walory techniczne modelu 19 plasują go w czołówce tej klasy karabinków.
Dane techniczne:
lufa gwintowana
prędkość początkowa: 270 m/s
długość lufy: 425 mm
długość całkowita: 1080 mm
waga: 2,65 kg
kaliber: 4,5 mm
spust regulowany
wiatrówka klasycznie łamana
energia kinetyczna pocisku poniżej 17 J
Prawdziwy błysk
TRU-GLO to nazwa systemu światłowodów - cienkich włókien - zamontowanych w przyrządach celowniczych. Nazwa pochodzi od skróconych angielskich słów - True (prawdziwy) oraz Glow (błysk).
Specjalne tworzywo w jaskrawych kolorach przewodzi światło, dlatego patrząc przez te przyrządy widzimy trzy jaskrawe kropki. Światło nie jest zasilane żadnym wewnętrznym źródłem, system pobiera je z otoczenia. Dzięki temu można strzelać w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, w półmroku oraz w zaciemnionych pomieszczeniach.
Światłowody TRU-GLO występują w modelach: LIDER, BMK, BROWNING, NORICA.
Okres gwarancji: 2 lata.
Urządzenie z lufą gwintowaną o energii wylotowej poniżej 17 J. Zakup bez zezwoleń. Tylko dla osób pełnoletnich.


Podobne do: BMK Wiatrówka - Karabinek BMK-19 TG kal. 4,5 mm


550.00 zł
Wiatrówka - Karabinek BMK-20 TG kal. 5,5 mm

Fani dużych kalibrów powinni zwrócić szczególną uwagę na ten model, strzela...

469.00 zł
Wiatrówka - Karabinek BMK-26 TG kal. 5,5 mm

Filmik przedstawia karabinek BMK-20 (bez otworu na kciuk) Karabinek BRITISH...

569.00 zł
BMK Wiatrówka - Karabinek BMK-26 TG kal. 5,5 mm

prędkość początkowa: 210 m/s
karabinek klasycznie łamany
...
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Rekordy z domino, czyli imponujące układanki

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Sport